هوش مصنوعی

ابرهوشمندی انسان-ماشین می‌تواند اکثر مشکلات حاد جهان را حل کند

ابرهوشمندی انسان-ماشین می‌تواند اکثر مشکلات حاد جهان را حل کند

ابرهوشمندی میان انسان و ماشین می‌تواند اکثر مشکلات حاد جهان را حل کند. در قلب منابع متکثر اطلاعات، علوم شهری و هوش جمعی، محاسبات انسانی قرار دارد (علمی که به دنبال ترکیب نقاط قوت منحصر به فرد انسان و کامپیوتر برای خلق قابلیت‌های جدید است) که محققان از آن به عنوان علم دوران پسا مدرن یاد می‌کنند و به دنبال روش‌هایی برای حل و فصل مشکلات بغرنج اجتماعی توسط آن هستند.

ترکیب هوشمندی انسان و ماشین (با عنوان ابرهوشمندی) ممکن است تنها  در مواردی به کار رود که ما به دنبال حل مسائل “بسیار حاد” جهان باشیم مانند تغییرات آب‌وهوا و همین‌طور منازعات سیاسی، این را یکی از محققان موسسه محاسبات بشری (HCI) و دانشگاه کرنل بیان کرده است.

انسان‌ها در بسیاری از موارد از ماشین‌ها جلوتر هستند؛ از یک شناسایی الگوی ساده گرفته تا مفاهیم انتزاعی خلاقانه. با کمک کامپیوترها این توانایی‌های شناختی می‌توانند به طور موثری با شبکه‌های مشارکتی چند بعدی ترکیب شده تا توانایی حل مسئله فوق‌العاده‌ای حاصل شود، چیزی که پیش از این با حل مسئله به شیوه سنتی امکان‌پذیر نبوده است.

این ایده در چندین پروژه در حال شکل‌گیری است از جمله پروژه YardMap.org که توسط کرنل در سال 2012 راه‌اندازی شده است تا تلاش‌های جهانی را در یک برهه از زمان برای دستیابی به ابرهوشمندی ترسیم نماید.

جنیس دیکینسون، استاد و مدیر علوم شهروندی در آزمایشگاه اورنیتولوژی دانشگاه کرنل اظهار داشت:”با اشتراک‌گذاری و رعایت روش‌ها در یک شبکه اجتماعی مبتنی بر نقشه، مردم قادرند تلاش‌های شخصی خود را با تلاش‌های جهانی به منظور حفاظت از محیط‌های کاری و زندگی مرتبط سازند.”

YardMap اجازه می‌دهد تا شرکت‌کنندگان با یکدیگر تعامل داشته باشند و کار یکدیگر را پیش ببرند.