پوشش رسانه ای

دونالد ترامپ اپل و سیلیکون‌ولی

دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا شد تا اتفاقات جدیدی برای سیلیکون‌ولی و به صورت ویژه اپل در راه باشد.

بخواهیم یا نه! دونالد ترامپ رئیس‌جمهور جدید آمریکا است و اصلا مهم نیست که این انتخاب تا چه اندازه با ذائقه مردم این کشور یا حتی کشورهای دیگر سازگار است. اما فعالان در تکنولوژی نگران رابطه این شخص مرموز با کمپانی های بزرگ از جمله اپل هستند.

حزب جمهوری‌خواه بارها و بارها شرکت‌هایی که محصولات خود را در جای دیگری تولید کرده شرزنش کرده و از این بابت بسیاری عصبانی بوده اند.

تیراندازی در سن‌برناردینو

در این ماجرا FBI از اپل خواسته بود تا گوشی شخص تیرانداز در ماجرای دسامبر ۲۰۱۵ را هک کند. اما اپل سرسختانه مقاومت کرد و بیان کرد که اولویت اول خود حفظ حریم شخصی کاربرانش است. نکته دیگر اینکه تاکنون بارها مقامات دولتی از اپل به جهت به خطر انداختن امنیت کشور انتقاد کرده اند. ترامپ نیز همچین موضعی دارد و گفته بود که در صورت پیروزی به اپل اجاز ادامه دادن فعالیت به این شکل را نخواهد داد.

ترامپ قبلا در باب این ماجرا گفته بود:

اپل فکر میکنه کیه؟ حتما اون مهندسا باید قفل گوشی رو باز کنن! امنیت کشور اولویت اصلی ماست نه حفظ حریم مشتریان اپل. ما باید ببینیم منطق چی میگه.

از این نکته نیز راحت عبور نکنیم که ترامپ خود یکی از سهام داران اپل است!

تحریم اپل و حامیان او قطعا در دستور کار ترامپ قرار خواهد داشت. ترامپ در سخنرانی دیگر در مورد تحدید اپل بیان کرد که:

من فقط به این موضوع فکر می‌کنم، بایکوت اپل!

کاملا مشخص است که در جنگ علیه ترامپ غول های فناوری از یکدیگر حمایت خواهند کرد. به‌عنوان‌مثال، مایکروسافت از پشتیبانی معاهده ملی حزب جمهوری‌خواه سرباز زده است و به‌جای آن تصمیم گرفته در بخش تکنولوژی هزینه کند.

ازآنجایی‌که بیشتر برندهایی بزرگ تکنولوژی آمریکا مانند مایکروسافت، گوگل، اپل نیروی کار زیادی در خارج از مرزهای آمریکا دارند، نحوه‌ی برقراری رابطه میان این شرکت ها و ترامپ دیدنی خواهد بود.
منبع: http://fortune.com/2016/11/17/apple-iphone-production-2/

About the author

تیم تحریریه متنا

Add Comment

Click here to post a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *