هوش مصنوعی

مارک زوکربرگ ترس ناشی از طغیان هوش مصنوعی را بی‌مورد دانست

مارک زوکربرگ ترس ناشی از طغیان هوش مصنوعی را بی‌مورد دانست

مارک زوکربرگ ترس ناشی از طغیان هوش مصنوعی را بی‌مورد دانست. رهبران فناوری مانند الون ماسک از تسلا موتورز و سرمایه‌دارانی مانند پیتر تیل، در مورد طغیان هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند که این فناوری می‌تواند روزی تهدیدکننده نوع بشر باشد، اما مارک زوکربرگ در سال جاری به دنبال ساخت دستیار شخصی هوش مصنوعی برای خود است و ترس‌های ناشی از طغیان هوش مصنوعی را که ممکن است منجر به ظهور یک فناوری فوق هوشمند جنون‌آمیز شود، دور از ذهن خوانده است.

مارک زوکربرگ در یک پست روی وب‌سایت فیسبوک در روز شنبه نوشته است که به دنبال ساخت یک ماشین هوشمند برای کنترل کارها در خانه خود و کمک گرفتن از آن است؛ درست شبیه یک خدمتکار. او این ماشین هوشمند را با جرویس (کامپیوتر هوشمند فیلم مرد آهنی) مقایسه کرده است.

چالش‌های کدنویسی و نرم‌افزاری دشوار موجود، بیان‌کننده رقابت شدید میان شرکت‌های بزرگ فناوری برای یافتن راه‌هایی نو به منظور تعامل انسان با ماشین است.

فیسبوک تا به حال سه آزمایشگاه هوش مصنوعی در سیلیکون ولی، نیویورک و پاریس راه‌اندازی کرده است و دانشمندان برجسته‌ای از جمله یان لیسون (استاد دانشگاه نیویورک و یکی از پیشگامان یادگیری عمیق) را به استخدام خود درآورده است.