تکنولوژی های بین المللی

بیش از 1 میلیارد کاربر فعال فیس بوک در ماه

1 میلیارد کاربر فیس بوک

رکورد شکنی بی سابقه فیس بوک در میان تمام شکبه های اجتماعی! 1 میلیارد کاربر فعال در ماه

احتمالا به این فکر می کنید که دیگر فیس بوک کاربر های زیادی ندارد و به زودی در مقابل بقیه شکبه های اجتماعی میدان را خالی خواهد کرد! باید بگوییم که سخت در اشتباه اید. در گزارش سه ‌ماهه سوم سال 2016، فیسبوک اعداد هیجان‌انگیزی را مطرح کرد. از 1.32 می
لیارد کاربر فعال فیس بوک در ماه 399 میلیون نفر تنها از طریق موبایل به کار با این شکبه اجتماعی می پردازند. البته کاربران فعال روزانه در همه‌ی پلتفرم‌ها 1.18 میلیارد نفر هستند. در کل می‌توان نتیجه گرفت روزانه حدود 13 درصد از جمعیت جهان از طریق موبایل‌های خود به فیسبوک دسترسی دارند و حدود 92 درصد کاربرانی که روزانه فیسبوک خود را چک می‌کنند از طریق موبایل این کار را انجام می‌دهند.

post_mtna_ir_6665

در گزارش مالی فیس بوک به این مورد اشاره شده است که این شرکت حتی از پیش بینی های مجله مالی وال استریت بهتر عمل کرده و رکورد تازه ای برجا گذاشته است. به طوری که هر کاربر فیس بوک 2.24 دلار ارزش دارد که این رقم اگر شخص آمریکای باشد 6.44 دلار است. تمام این نرخ ها و رشد های فزاینده نشان از تبدیل شدن این شرکت به قولی در زمینه شکبه های اجتماعی است. فیس بوک به هیچ وجه جایگاه خود را در بین مردم جهان از دست نداده است.

منبع:
http://www.recode.net/2016/7/20/12232130/facebook-messenger-one-billion-users