تکنولوژی های پیشرفته دسته‌بندی نشده

مرکز تحقیقاتی واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی در چین

اچ‌تی‌سی با کمک شهرداری شن‌زن چین یک مرکز تحقیقات واقعیت مجازی راه‌اندازی کرده است و ۱.۵ میلیارد دلار برای پیشبرد اهداف این مرکز سرمایه‌گذاری می‌کند.

اچ نی سی این انستیتیو را برای تحقیق روی واقعیت مجازی ساخته است. اچ‌تی‌سی در نظر دارد با احداث این مرکز، روی توسعه‌ی فناوری‌های جدید در مورد سنسور‌ها، نمایشگر‌ها، گرافیک، تعامل انسان با ماشین و سایر حوزه‌های مرتبط با واقعیت مجازی کار کند. این انستیتو از وجود نهادها و سازمان‌های مختلفی بهره خواهد برد..

 

اچ‌تی‌سی در یک سال اخیر تمرکز خود را روی واقعیت مجازی افزایش داده است و در نظر دارد بخش بزرگی از بازار این حوزه را در اختیار بگیرد. آکیولس نیز به عنوان رقیب اچ‌تی‌سی در حوزه‌ی واقعیت مجازی، مرکز تحقیقاتی اختصاصی خود را دارا است. در این مرکز تحقیقاتی، چالش‌ها و مسائل با در نظر گرفتن کاربرد طولانی‌مدت برای بهبود تجربه‌ی استفاده از واقعیت مجازی مورد بررسی قرار می‌گیرند. هرچند چنین مراکز تحقیقاتی در جهان غرب بسیار یافت می‌شوند ولی مرکز تحقیقاتی اچ‌تی‌سی یکی از اولین نمونه‌هایی است که در کشور چین راه‌اندازی شده است.

بودجه تخصیص داده شده برای این مرکز 1.5 میلیارد دلار است که رقم بسیار قابل توجهی است.

این اقدامات را باید تنها بخشی از تلاش‌های اچ‌تی‌سی در حوزه‌ی واقعیت مجازی خواند. اوایل سال جاری میلادی، این کمپانی طرح Vive X Accelerator را راه‌اندازی کرد که هدف از آن کمک به استارتاپ‌ها برای تأمین بودجه، محل کار و هدایت متخصصان نوپا در جهت دست یافتن به فناوری‌های نوپا است. این کار اچی تی سی نیز شایسه تقدیر ویژه است.

منبع: سایت خبری venturebeat.com