تکنولوژی های پیشرفته

K-Glass صفحه کلیدی برای تایپ در اختیار کاربران قرار می‌دهد

K-Glass صفحه کلیدی برای تایپ در اختیار کاربران قرار می‌دهد

محققان، عینک هوشمند K-Glass خود را به یک پردازنده چندهسته‌ای برای به خدمت گرفتن دید استریو و الگوریتم‌های یادگیری عمیق، مجهز کرده‌اند که باعث می‌شود رابط کاربری آن‌ها بصری‌تر و استفاده از آن‌ها راحت‌تر شود.

K-Glass، عینک هوشمندی که مجهز به فناوری واقعیت افزوده است و اولین بار در سال 2014 توسط موسسه تحقیقات پیشرفته علم و صنعت کره (KAIST) توسعه داده و نسخه دوم آن نیز در سال 2015 عرضه شده است، با امکانات پیشرفته‌تری به عرصه فناوری بازگشته است. این نسخه که نام آن K-Glass 3 است، به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک صفحه کلید مجازی، پیام ارسال کنند و یا برای گشت‌وگذار در اینترنت، کلمات کلیدی موردنظر خود را تایپ نمایند.

در حال حاضر، اکثر نمایشگرهای پوشیدنی نصب شونده روی سر (HMDها) از عدم وجود یک رابط کاربری مناسب، عمر کوتاه باتری و وزن زیاد رنج می‌برند. برخی از HMDها مانند گوگل گلس، از پنل لمسی و فرامین صوتی به عنوان یک رابط کاربری استفاده می‌کنند، اما آن‌ها صرفاً به عنوان یک افزونه برای گوشی‌های هوشمند در نظر گرفته ‌شده‌اند و برای عینک‌های هوشمند پوشیدنی، بهینه‌سازی نشده‌اند.

پروفسور هوی ژون یو و تیمش از دپارتمان مهندسی برق، عینک هوشمند K-Glass 3 را با پردازنده‌های UI و UX کم‌توان، برای تایپ آسان و اشاره به نمایشگر روی HMDها تنها با دست‌های عریان، توسعه داده‌اند. این پردازنده از یک هسته پیش پردازشی برای اجرای دید استریو، هفت هسته یادگیری عمیق برای شتاب دهی به بازشناسی صحنه بلادرنگ در عرض 33 میلی‌ثانیه و یک موتور رندر برای صفحه نمایش، تشکیل شده است.