تکنولوژی های پیشرفته

LG از یک نمایشگر 18 اینچی با قابلیت لوله شدن رونمایی کرد

LG از یک نمایشگر 18 اینچی با قابلیت لوله شدن رونمایی کرد

بخش نمایشگرهای LG از نمونه اولیه یک صفحه‌نمایش 18 اینچی در شوی این هفته لوازم الکترونیکی مصرفی، رونمایی کرده است که می‌تواند شبیه ورق یک روزنامه لوله شود.

این فناوری نشان‌دهنده تمرکز کاری LG بر ایجاد قابلیت‌های خمیدگی، لوله شوندگی و انعطاف‌پذیری در نمایشگرهای OLED است. این شرکت در سال گذشته از یک فناوری مشابه به عنوان یک طرح مفهومی پرده برداشت اما تصاویر مربوط به آن را منتشر نکرد. اکنون اما به نظر می‌رسد که LG برای نمایش این تصویر به جهان آماده شده است.

ما این قبیل طرح‌های مفهومی از نمایشگرها را از شرکت‌هایی مانند سونی، سامسونگ، شارپ و دیگران در گذشته مشاهده کرده‌ایم. با این حال، به نظر می‌رسد که LG این نوع از نمایشگرهای نسل آینده را به عنوان نقطه تمایزی برای گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و تلویزیون‌های خود به کار خواهد گرفت.

LG پیش‌بینی کرده است که این نوع از نمایشگرها می‌توانند داخل جیب‌های ما لوله شده و یا در فضاهای داخلی از قابلیت بسته‌بندی شدن برخوردار شوند. این شرکت یک نمایشگر خمیده 25 اینچی را که داخل یک خودرو قابل نصب است به نمایش خواهد گذاشت.

ما این فناوری را قبلاً مشاهده کرده‌ایم اما هنوز هم برای ما جذاب است! ما در چند روز آینده نگاهی نزدیک‌تر به این نمایشگر شبه روزنامه‌ای خواهیم داشت و همین‌طور نظاره‌گر یک تلویزیون 55 اینچی به نازکی یک کاغذ و با اجزای الکترونیکی مجزا خواهیم بود (اینجا).